Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... platile compensatorii se trec in cartea de munca?
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

platile compensatorii se trec in cartea de munca?

Daca din platile compensatorii se retine impozit,cas,cass nu ar trebuie sa fie trecute in cartea de munca pentru luarea in calcul a pensiei ,?Unde se inregistreaza aceste retineri pentru a ne folosi la pensie?
Pentru aceasta plata compensatorie care a fost inclusa in masa salariala platiti contributii ,prin urmare va fi luata in calcul la momentul respectiv..(salariile compensatorii si salariul de baza constituie venitul brut realizat la care se platesc contributiile).contributia vadit mai mare la cas se va regasi in declaratia lunara pe care angajatorul e obligat sa o depuna la cnpas...