avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1104 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Paşapoarte, cărţi de ... refuz inmanare cerificat de nastere copil
Discuție deschisă în Paşapoarte, cărţi de identitate, acte de stare civilă - formalităţi, obţinere, probleme

refuz inmanare cerificat de nastere copil

Salut cu respect toata lumea.Revin dupa multa vreme pe aici cu o noua problema.Am divortat sa terminat am trecut peste tot si acum trebui sa imi schimb buletinul.am nevoie de certificatul de nastere al copilului iar fosta sotie refuza sa imi dea actul .ce pot sa fac?????
Cel mai recent răspuns: CLAUDIU LASCOSCHI , Avocat 21:53, 10 Februarie 2010
Se poate scoate duplicat.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Duplicat certificat de casatorie popelena1 popelena1 In urma unui divort cum as putea intra in posesia duplicatului certificatului de casatorie. Fostul sot refuza sa imi dea originalul. (vezi toată discuția)
Certificat de nastere adynazoe adynazoe Buna ziua,ma numesc Adyna,am divortat in 2008.De atunci inca port numele fostului sot,neavan posibilitatea de a mi schimba buletinul.Am 2 copii cu actualul meu ... (vezi toată discuția)
Problema actiune divort mirceabatranu mirceabatranu buna seara, doresc sa deschid actiune divort,dar sotia refuza sa-mi dea actele necesare.Am parasit domiciliul in urma cu o luna.Impreuna avem un baietel de un ... (vezi toată discuția)