Forum Discuţii juridice Paşapoarte, cărţi de ... refuz inmanare cerificat de nastere copil
Discuție deschisă în Paşapoarte, cărţi de identitate, acte de stare civilă - formalităţi, obţinere, probleme

refuz inmanare cerificat de nastere copil

Salut cu respect toata lumea.Revin dupa multa vreme pe aici cu o noua problema.Am divortat sa terminat am trecut peste tot si acum trebui sa imi schimb buletinul.am nevoie de certificatul de nastere al copilului iar fosta sotie refuza sa imi dea actul .ce pot sa fac?????
Se poate scoate duplicat.