Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... modificare salariu
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

modificare salariu

am o intrebare s-a votat modificarea salariului minim pe economie in 2010 sau a ramas la valoarea din 2009?
In 2010 salariul minim brut pe economie garantat in plata este la fel ca in 2009, adica 600 lei.
Pentru mediul privat salariul minim este acelasi ca anul trecut, pentru personalul platit de la bugetul de stat este 705 lei.