avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 223 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... modificare salariu
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

modificare salariu

am o intrebare s-a votat modificarea salariului minim pe economie in 2010 sau a ramas la valoarea din 2009?
Cel mai recent răspuns: Gabriel George Mocanu , Consultant resurse umane 13:18, 11 Februarie 2010
In 2010 salariul minim brut pe economie garantat in plata este la fel ca in 2009, adica 600 lei.
Pentru mediul privat salariul minim este acelasi ca anul trecut, pentru personalul platit de la bugetul de stat este 705 lei.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Recalculare somaj 2010? dgrsj dgrsj Am somaj din august 2009 calculat in raport de vechiul sal.min/economie de 600 lei.Acum,dupa majorarea sal.min la 705 lei mi se va mari si somajul ... (vezi toată discuția)
Cat este salariul minim pe economie in anul 2010? munteanu_gyna munteanu_gyna salariul minim in anul 2010? si actul normativ? doar in legea 330/2009 se specifica 705 lei, dar aceasta nu stabileste sal minim . (vezi toată discuția)
600 sau 705 Stefanpetrut Stefanpetrut Daca am inceput sa beneficiez de somaj din oct. 2009 dupa schema de calcul 75% din 600 +cotizatie functie de vechime si incadrare, tinind cont ca someri sunt ... (vezi toată discuția)