Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Program de lucru
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Program de lucru

Daca angajatii lucreaza 12 cu 36, adica lucreaza o zi 12 ore si urmatoarea zi o au libera, mai este obligatori repausul saptamanal de 2 zile consecutive?

n-ai cum fara sa eludezi legea
citeste articolele din codul muncii si chiar codul muncii in intregime in cazul in care esti angajator
sau angajeaza-ti avocat cu contract de asistenta juridica ca sa te elucidezi
vad ca abramburesti mult pe forumul avocatnet
In ce sens abramburesc?
Stiu ca nu am cum sa eludez legea. Incerc sa gasesc o solutie si codul muncii l-am citit, am facut dreptul muncii, ma gandeam ca poate sunt prevederi si prin alta parte si nu stiu unde sa caut.
ai facut dreptul muncii?????
unde?:">
La facultate
Am gasit in orice caz o cale destul de complicata sa o scot la capat care cand o sa fie anuntata maine nu o sa faca prea multi oameni fericiti dar macar o sa tina amenzile departe