Forum Discuţii juridice Recuperări de creanţe, datorii, ... recuperari
Discuție deschisă în Recuperări de creanţe, datorii, Probleme cu băncile

recuperari

Buna ziua.in anul 2008 am facut un imprumut la banca la care nu an girat cu nimic deoarece eu nu detin nici o proprietate.iar pana in februarie 2009 am fost cu ratele la zi .si in luna martie am solicitat de la banca respectiva ca timp de 6 lunii sa ma ajute cu ratele si sa pot sa platesc din asigurarea pe care o am la ei si pt asa ceva am facuto.iar ei au zis ca unde pot sa platesc eu dupa cele 6 lunii rata .si de atunci nu am mai platit nici o rata .ce pot sa patesc daca nu am platit ratele?va multumesc.
Bancile vand creantele lor catre firmele de recuperare, care vor investi contractul de credit si vor incerca sa incaseze datoria, prin contactul direct la telefon, insistent, apoi, executare silita ( daca aveti serviciu, vi se va pune poprire pe salariu, daca veti avea bunuri in viitor, le vor scoate la vanzare, etc.) asta, pana se prescrie creanta : trei ani pentru fiecare rata scadenta.
Simplu executare silita pe bunuri prezente sau viitoare, mobile sau imobile