Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... anulare contestatie
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

anulare contestatie

buna ziua,

am facut contestatie la o decizie de concediere, am primit si citatie acasa sa ma prezint la data de ....la instanta, insa am discutat cu cativa avocati si nu prea am cum sa castig procesul, de aceea vreau sa renunt la contestatie, cum pot face acest lucru? exista o cerere tip?

multumesc.
Cheltuielile de judecată reprezintă sumele de bani pe care trebuie să le suporte părţile în legătură cu activitatea lor procesuală şi se compun din:
- taxele judiciare de timbru şi timbrul judiciar;
- sumele cheltuite pentru administrarea probelor;
- sumele cheltuite pentru deplasarea părţilor şi martorilor la instanţă, eventual şi cazarea lor;
- onorariile avocaţilor şi experţilor;
- sumele plătite pentru deplasarea instanţei cu ocazia cercetării locale;
- salariul cuvenit părţilor sau martorilor pentru ziua când s-au deplasat la instanţă şi pe care nu l-au încasat de la locul de muncă.