Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... reducere virsta pensionare datorata desfasurarii ...
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

reducere virsta pensionare datorata desfasurarii activitatii in grupa 2 munca

multumiri pentru raspunsul la intrbarea mea anterioara+daca este posibila o lamurire suplimentara. Care este reducerea virstei de pensionare pentru cazul concret 23ani desfasurarea activitatii 80% in grupa 2+1an si sase luni desfasurarea activitatii 100% tot in grupa 2.
Multumesc anticipat.
Interventie moderator:
:rtfm:
1. Postati mereu gresit in forumul "Somaj..." si eu va mut mereu in forumul "Pensionari..."!
2. Nu mai deschideti alt topic pentru aceeasi intrebare sau completari la ea. Scrieti tot pe topicul initial daca mai aveti nelamuriri sau completari.
3. Cititi cu atentie raspunsul (dat de colega mea @Gabriela Pintea) de pe topicul initial si veti vedea ce este complet.