Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... CONTRACT DE MUNCA
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

CONTRACT DE MUNCA

Buna seara! Am si eu omica nelamurire Bonurile val de masa cum este legal sa se dea? PATRONUL este cel care decide care angajat sa primeasca si care nu ?
daca sint prevazute in CCM se dau fiecarui salariat proportional cu timpul lucrat in acea luna. restul e discriminare
CCM unic la nivel national prevede bonuri de masa pt toti salariatii?

care CCM are acoperirea cea mai larga in privinta bonurilor de masa? la nivel de ramura e vreonul- eventual ramura comert...?