avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 511 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... CONTRACT DE MUNCA
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

CONTRACT DE MUNCA

Buna seara! Am si eu omica nelamurire Bonurile val de masa cum este legal sa se dea? PATRONUL este cel care decide care angajat sa primeasca si care nu ?
Cel mai recent răspuns: ContSters83715 , utilizator 20:26, 13 Februarie 2010
daca sint prevazute in CCM se dau fiecarui salariat proportional cu timpul lucrat in acea luna. restul e discriminare
CCM unic la nivel national prevede bonuri de masa pt toti salariatii?

care CCM are acoperirea cea mai larga in privinta bonurilor de masa? la nivel de ramura e vreonul- eventual ramura comert...?

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Ccm pe ramura trebuie rspectat chiar daca firma nu este in lista semnatarilor? hgabi hgabi CCM la nivel national nu mai este valabil, iar firma noastra nu este semnatara a CCM 2010 la nivelul ramurii de comert (mentionez ca firma isi desfasoara ... (vezi toată discuția)
Bonuri de masa ContSters83715 ContSters83715 am contract individual de munca ca traducator si interpret. cine are dreptul la bonuri de masa? cine hotaraste asta? daca seful a refuzat sa mi le dea, are ... (vezi toată discuția)
Tichete de masa deacroxana deacroxana As vrea sa stiu daca sunt obligata sa dau tichete de masa pentru toti angajatii, sau pot sa dau preferential, in functie de timpul de munca partial sau ... (vezi toată discuția)