Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... am o s.c.- adio somaj?
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

am o s.c.- adio somaj?

lucrez la o sc. de 5ani.S-au restructurat posturile si vor sa ne dea an somaj.Am dreptul la somaj daca am o S.C.la care sunt asociat unic? domeniul este total diferit de calificarea pe care o am,eu sunt cofetar iar sc mea se ocupa constructiile (de afacere se ocupa sotul dar e bugetar MApN)www.avocatnet.ro/images/smil...
daca firma e in functiune, da.. adio somaj!!!:((:( daca e suspendata activitatea... bine ati venit in somaj!:D:)
Pot suspenda temporar activitatea???unde aflu mai multe detalii sau cum ? Multumesc mult
registrul comertului ,suspendare temporara se face pe 3 ani