Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Respingere revizuire
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Respingere revizuire

Buna ziua.

Ce se mai poate face in cazul in care se respinge o cerere de revizuire asupra unei hot. def.? Instanta ma poate obliga sa raman in indiviune fortata asupra unui teren si-a unei case care faptic, nu se pot imparti si eu nu voi putea nici s-o vand nici s-o folosesc, avand in vedere ca, am 2 camere (fara bucatarie, fara grupa sanitar)? Nu se pune problema sa ma-nteleg cu cealalta parte pt. a vinde pt. ca ea nu vrea.
Daca mai sunteti in termenul de 6 luni de la data ramanerii defintive si irevocabile a hotararii, formulati cerere CEDO, sens in care trebuie sa contactati un avocat.