Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Schimbare cont bancar la un S.R.L.
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Schimbare cont bancar la un S.R.L.

Buna ziua!

Sunt asociat la un s.r.l. care are de la infiintare contul bancar deschis la Banc post.
As dori sa il inchid si sa deschid altul la Unicredit Tiriac Bank pentru ca sunt cosmisioanele mai mici. Trebuie in acest caz sa schimb cumva actele la Registrul Comertului? Multumesc mult!
Nu.Puteti deschide ct.la orice banca.
Multumesc mult!
vedeti ca cec-bank are cele mai mici comisioane, iar daca intr-o luna nu aveti operatii nu platiti nici comision de intretinere
Este de luat in calcul si ING.
Banca are un pachet de servicii foarte bune ptr societatie mici. In plus beneficiezi de serviciile bancii ptr plati 24h/24h prin utilizarea internetului, iar ptr operatiuni cu cash depuneri/retrageri de la ora 7 la 23 seara.
Sunt agentii foarte multe deschise mai peste tot.
Luati informatii de la mai multe banci si apoi comparati-le.
Alegerea este a dvs.:)
Puteti deschide cont la orice banca. Vi se cere si certificat constatator de la registrul comertului.