avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 311 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Contract de munca pe durata determinata, apoi CIC timp ...
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Contract de munca pe durata determinata, apoi CIC timp de 2 ani, am dreptul la somaj?

Buna ziua,
in ianuarie 2008 am fost angajata cu contract pe durata determinata pana in ianuarie 2009,dupa incheierea contractului am intrat in CIC pana la 2 ani.Intrebarea mea este : am dreptul la somaj? Nu mai am loc de munca unde sa ma intorc....

Va multumesc
Cel mai recent răspuns: Kitte , utilizator 22:37, 15 Februarie 2010
Da, aveti dreptul la somaj.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Somaj maria gavrila maria gavrila buna ziua, va rog sa ma ajutati sa aflu daca pot intra in somaj.Acum sunt in cic , concediu ce se va incheia pe 21 oct 2010. problma este ca in 03.12.2008 mi-a ... (vezi toată discuția)
Concediul de crestere copil antoanella antoanella Buna - ziua va cer parerea intr-o problema delicata.In perioada septembrie 2008 august 2009 am avut contract pe peroioada determinata la o scoala de stat.Din ... (vezi toată discuția)
Am dreptul sau nu de a primi indemnizatia de crestere a copilului? utilizator25@ utilizator25@ Buna ziua! Am si eu o intrebare.Sunt insarcinata in 5 luni si jumatate.Lucrez in invatamant de trei ani .La sfarsitul anului scolar am primit acceptul ... (vezi toată discuția)