Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Contract de munca pe durata determinata, apoi CIC timp ...
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Contract de munca pe durata determinata, apoi CIC timp de 2 ani, am dreptul la somaj?

Buna ziua,
in ianuarie 2008 am fost angajata cu contract pe durata determinata pana in ianuarie 2009,dupa incheierea contractului am intrat in CIC pana la 2 ani.Intrebarea mea este : am dreptul la somaj? Nu mai am loc de munca unde sa ma intorc....

Va multumesc
Da, aveti dreptul la somaj.