Forum Discuţii juridice Fonduri europene, finanţări ... Cheltuieli/Activitati eligibile ajutor de minimis SSM
Discuție deschisă în Fonduri europene, finanţări nerambursabile, grant-uri

Cheltuieli/Activitati eligibile ajutor de minimis SSM

Buna ziua. Imi cer scuze daca pentru unii ar putea parea, ceea ce o sa urmeze, ca intrebari prostesti. Sunt oarecum nou in domeniul "finantarilor nerambursabile", imi place foarte mult si sper sa fac o treaba buna. Totusi as avea cateva intrebari in materie de ajutor de minimis pentru "Bani pentru sanatatea si siguranta angajatilor". As dori sa stiu urmatoarele:

1. In ce masura compartimentarea unui birou - momentat de tip open-space - este eligibila si la ce categorie de cheltuieli ar putea fi inscluse? Ar putea fi achizitionat un serviciu de compartimentare? Este vorba despre deimitarea biroului dedicat echipei de implementarea de restul biroului intreprinderii.

2. In ce masura se poate organiza un team-building sub forma unei sesiuni de instrure ori sub orice alta forma, astfel incat sa fie eligibil in cadrul acestui ajutor?

V-as fi profund recunoscator daca m-ati scoate din nestiinta mea.
Va multumesc!
Uh. Unde dai si unde crapa. Se cer fonduri pentru dezvoltarea resurselor umane si se raspunde cu un program de achizitie de active. :-).

Hint: exista multe tipuri de ajutor de minimis, nici eu nu le cunosc chiar pe toate. :-)
Holda Finance, Consultant credite si finantari
E vorba de "Bani pentru sanatatea si siguranta angajatilor" POSDRU