avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 872 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... pensii
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

pensii

am 55 ani . anterioar 01.04.2001 = 11 ani gr.I-A -100 % DUPA 01.04.
2001 - 9 ANI COND. SPEC. 10%
DOSRESC SA MI SE considere toti anii gr.I-a cond,deioseb.este corect ?ce pasi am de urmat ? cf.L 226/2006 =MINIM 25 ANICOND. SPEC
CAND POT IASI IN ENSIE .-BARBAT
Cel mai recent răspuns: Gabriela Pintea , Consilier juridic 16:04, 10 Martie 2010
in aceste condiitii cand pot solicita pensionare L.v -lucrez in continuare in cond. spec.? va multumesc
Va rog sa reveniti in vara, dupa ce viitoarea lege a pensiilor va fi publicata in Monitorul Oficial.
Numai atunci va pot da un raspuns. :)

Gabriela Pintea

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Pesionare limita de varsta cu grupa speciala sofronie ioana sofronie ioana stimate domn,dintr-o eroare nu s-a transmis intrebarea mea. uitati ce va rog: am lurat din 16.09.1978 si din 25.01.1985 pana in 31.03.2001 am avut grupa I de ... (vezi toată discuția)
Varsta standard de pensionare si calculul punctului de pensie ALEXANDRA TAN ALEXANDRA TAN Sex :M Data nasterii:23.11.1953 Reducerea varstei standard de pensionare cu 15 ani conditii speciale de munca si legilor speciale astfel a fost pensionat la ... (vezi toată discuția)
Cand pot sa ies la pensie? LinteEugen LinteEugen Sunt nascut pe 22.05.1958 , am lucrat in grupa speciala 20 ani si 4 luni si in grupa a II-a 9 ani. Cand pot sa ies la pensie? (vezi toată discuția)