Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... pensii
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

pensii

am 55 ani . anterioar 01.04.2001 = 11 ani gr.I-A -100 % DUPA 01.04.
2001 - 9 ANI COND. SPEC. 10%
DOSRESC SA MI SE considere toti anii gr.I-a cond,deioseb.este corect ?ce pasi am de urmat ? cf.L 226/2006 =MINIM 25 ANICOND. SPEC
CAND POT IASI IN ENSIE .-BARBAT
in aceste condiitii cand pot solicita pensionare L.v -lucrez in continuare in cond. spec.? va multumesc
Va rog sa reveniti in vara, dupa ce viitoarea lege a pensiilor va fi publicata in Monitorul Oficial.
Numai atunci va pot da un raspuns. :)

Gabriela Pintea