Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... varsta pentru pensionare anticipata
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

varsta pentru pensionare anticipata

varsta - 52 ani si 2 luni,
vechime in munca - 34 ani si 7 luni
perioada lucrata in grupa a-2-a - 25 ani si 9 luni
Intrebare: Care este varsta la care ma pot pensiona?
- grupa I de munca a fost echivalata cu conditii speciale conf Lg 226/2006
DAR
- grupa II de munca a fost echivalata cu conditii deosebite conf HG 261/2001 ?
(aflati acest lucru de la angajator)
Dupa ce ne comunicati raspunsul angajatorului privind echivalarea grupei II de munca,, va putem raspunde
Bruta, utilizator