Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale poprire cont
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

poprire cont

intrebare :
care este procedura prin care poti pune poprire pe conturile unui debitor, ca urmare a unei hotarari judecatoresti?
de unde afli toate conturile de la toate bancile?
se merge cu hotararea definitiva la un executor judecatoresc, fiind singurul organ competent sa puna in executare hotararea si cu dreptul de a cere informatii la primarie, banci, cartea funciara, etc despre debitorii ce urmeaza a fi executati=D>