Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... ture de noapte
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

ture de noapte

buna,lucrez pe o sectie de psihiatrie cu 25 de paturi sintem 5 asistente 4 dintre noi fac in jur de 7-8 ture de noapte/ luna, iar una care este sefa de sectie si as sefa pe spital face 1 noapte si 2 garzi(binenteles 3 nopti ptr. a-si lua sporul de tura)nu mi se pare normal iar pe plan local nu pot face nimic,mai mult am fost sfatuita sa-mi dau demisia daca nu-mi comvine.Postul de sa sefa pe spital nu e legal fiinca sintem un spital sub 100 de paturi.
Dute la ITM