Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Impozit pe venit, ... lntreprindere familiala - ce se intampla daca nu ...
Discuție deschisă în Fiscalitate - Impozit pe venit, CAS, CASS

lntreprindere familiala - ce se intampla daca nu platesc CAS 2006-2009?

Ce se intampla daca ca reprezentant al IF nu platesc CAS-ul pe anii2006-2009 {sanatatea}mentionez ca am desfasurat activitate in perioada mentionata.Sunt obligat sa platesc restanta?In asociatie este trecuta si sotia ,se poate face ceva ca sa nu mai platesc sanatatea ptr amandoi,sau singura solutie este sa transform IF-ul in PFA? Si atunci o sa platesc doar ptr mine?Multumesc anticipat #-o
Nu puteti scapa de plata CAS-ului.