avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 932 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Impozite, taxe şi timbrul de ... taxa inmatriculare
Discuție deschisă în Impozite, taxe şi timbrul de mediu 2013. Legalitate şi interpretare juridică

taxa inmatriculare

am o masina adusa din austria care arata si functioneaza foarte bine...dar tax a e 2400 euro....nu mi se pare corect si legal sa platim taxa de prima inmatriculare o data ce auto fost inmatriculat in u.e
cunoasteti cazuri de persoane care au castigat in defavoarea statului roman?
va multumesc anticipat!
Cel mai recent răspuns: fanneq , utilizator 17:12, 14 Aprilie 2010
Recuperarea taxei pe poluare este posibilă, contactați un avocat din județul în care aveți domiciliul, dacvă sunteți din județul Mureș vă pot ajuta
si daca nu am platit taxa nu pot sa.i dau in judecata ca sa pot sa.mi imatriculez masina fara sa platesc_

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Recuperare taxa poluare mariams70 mariams70 Buna ziua, In luna noiembrie 2008 am imatriculat o masina adusa din Germania pentru care am platit o taxa de poluare,am inteles ca se ... (vezi toată discuția)
Taxa auto robertaarmena robertaarmena Buna ziua! Tatal meu a achizitiona o masina second-hand adusa din Austria; nu a inmatriculat-o inca, datorita faptului ca masina a costat 800 de euro si ... (vezi toată discuția)
Taxa auto adriano301279 adriano301279 buna ziua. as dori sa stiu daca se poate inmatricula un autoturism adus din germania fara a se plati taxa de poluare si daca am nevoie de un avocat pt asta? (vezi toată discuția)