Forum Discuţii juridice Impozite, taxe şi timbrul de ... taxa inmatriculare
Discuție deschisă în Impozite, taxe şi timbrul de mediu 2013. Legalitate şi interpretare juridică

taxa inmatriculare

am o masina adusa din austria care arata si functioneaza foarte bine...dar tax a e 2400 euro....nu mi se pare corect si legal sa platim taxa de prima inmatriculare o data ce auto fost inmatriculat in u.e
cunoasteti cazuri de persoane care au castigat in defavoarea statului roman?
va multumesc anticipat!
Recuperarea taxei pe poluare este posibilă, contactați un avocat din județul în care aveți domiciliul, dacvă sunteți din județul Mureș vă pot ajuta
si daca nu am platit taxa nu pot sa.i dau in judecata ca sa pot sa.mi imatriculez masina fara sa platesc_