Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Certificat de urbanism
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Certificat de urbanism

Am depus actele necesare pentru eliberarea unui certificat de urbanism la un teren aflat in posesia mea la primaria sectorului 5,in septembrie 2009 si nici pana azi nu am primit un raspuns...eu stiam ca legea este sa primesti un raspun in maxim o luna...cum pot face sa obtin acel certificat pentru ca am nevoie urgenta de el..multumesc
Reveniti cu adresa la serviciul in cauza in care solicitati urgentarea eliberarii documentului
Multumesc pt raspuns,dar ma duc in fiecare zi la registratura sect 5 si ma tot amana...
Audienta si mai depuneti inca o adresa cu nr de inregistrare prin care spuneti ca ati fost de atatea ori, ca ati depus cerere in septemb 2009, etc... Nu de alta dar vorba zboara... si mai bine sa aveti scris, in caz de ceva.
Sesizati Directorul serviciului despre decaderea termenului legal prevazut care legal ,atrage aplicare de sanctiune persoanei vinovate de necomunicare solutie dispusa, mai ales ca este serviciu platit in avans de dvs
ynocentta, utilizator