Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Salarii calculare spor de noapte
Discuție deschisă în Fiscalitate - Salarii

calculare spor de noapte

La un angajat cu un salar de baza de 1650 ron, care lucreaza doar de noapte trebe sa acord un spor de noapte de 25%.Cum procedez?salar de baza *25% sau ore lucrate de la 22.00-06.00* 25%.
Angajatul lucreaza de la ora 20.00-08.00,o noapte da una nu adica 180 ore pe luna.
Pt sambata si duminica se mai acorda un spor pe langa cel de 25%?Ma refer la spor pt weekend sau sarbatori legale ?
Pentru lucrul în timpul nopţii, se acorda un spor de 25% din salariul de bază.

Calcul pt ianuarie 2010=1650/160* nr ore nopate*25%