Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... inregistrare REVISAL incetare contract
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

inregistrare REVISAL incetare contract

buna ziua

e corect sa daca un anjatat lucreaza pana in 30 si incepand cu 01 inceteaza contractul de munca, sa inregistrezi in Revisal si sa trimiti la itm incetarea contractului in 01?

dar daca 01 e sambata poti sa inregistrezi in Revisal si sa trimiti la itm incetarea contractului in 30?
Atunci, singura solutie este o actiune in instanta...
da...a inceput in sept sau nov 2008...are al nu stiu catelea termen anul asta la sfarsit de iunie...l-au costat avocatii mai mult decat sporul pt ore supl...si mai e si recursul,daca se da decizia in iunie...:)):)):))
tudorvaleriu a scris:

1. Decizia poate fi emisa si mai tarziu. Important este ca ea sa se emita si sa contina data corecta a incetarii CIM.
2. Daca nu a fost emisa decizia nu se putea inregistra in Revisal incetarea CIM deoarece era nevoie si de numarul si data emiterii deciziei.

decizia se poate emite si mai tarziu.
In revisal se inscrie data incetarii si temeiul incetarii nu trebuie trecut numarul si data deciziei de incetare
Manin, utilizator
daaa...sigurrrrr...doar ca un cim inceteaza numai printr-o decizie...care la data transm. revisal nu exista...:P
decizia exista dar nu este finalizata...:P