avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 677 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general magazin on-line, returnarea banilor
Discuție deschisă în Contabilitate în general

magazin on-line, returnarea banilor

Buna ziua.
As dorii sa stiu ce se intampla daca un client imi cumpara un produs prin magazinul online, dar din diferite motive doreste sa il inapoieze.
In acest caz, cum se procedeaza pentru ai restituii bani, si produsul sa reintre din nou in gestiune?
Cel mai recent răspuns: Petre Enache , Avocat 00:04, 19 Februarie 2010
contabilul dvs trebuie sa stie cum se face o factura storno de marfa

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Comert on line Daniela Cioroianu Daniela Cioroianu Cum se poate inregistra in contabilitate un produs vandut on line,trimis prin curier sau serviciu de curierat? Produsul sa il expediez cu o factura proforma ... (vezi toată discuția)
Inregistrare contabila mada9luci mada9luci Buna ziua Am la firma doua gestiuni de pe care se vinde : DEPOZIT SI MAGAZIN. Am vandut unu client pe magazin un produs incasat in casa astfel : 5311= 707 ... (vezi toată discuția)
Returnare marfa data cu bon fiscal Cristina Vasile Cristina Vasile Buna ziua, Va rog sa-mi spuneti in cazul in care vand marfa unei persoane fizice, cu Bon Fiscal, iar acesta imi returneaza marfa din motive intemeiate cand ... (vezi toată discuția)