avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 515 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Salarii salarizare culte
Discuție deschisă în Fiscalitate - Salarii

salarizare culte

Buna ziua, as dori sa stiu ce salariu minim pe economie se aplica pentru personalul neclerical din cadrul unitatilor de cult, 705 sau 600?

multumesc
Cel mai recent răspuns: Angela D , Consultant resurse umane 23:07, 19 Februarie 2010
salariul minim este 600 lei pana la jumatatea anului 2010 apoi se propune 705 lei.
Nu e considerata tot institutie publica?
da, tocmai de aceea nu stiu ce salariu se aplica si cum se calculeaza
Este 705 lei minim pe economie pentru personalul neclerical din cadrul unitatilor de cult daca, nu exista o prevedere speciala.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Ce se poate face daca o institutie publica refuza sa acorde drepturile cf noii legi a salarizarii? Teodor-Valentin Ion Teodor-Valentin Ion conform art 8 al legii 330/2009 \"Art. 8. - In anul 2010, majorarea salariilor, a soldelor functiilor de baza si a indemnizatiilor se va face numai pentru ... (vezi toată discuția)
600 sau 705 Stefanpetrut Stefanpetrut Daca am inceput sa beneficiez de somaj din oct. 2009 dupa schema de calcul 75% din 600 +cotizatie functie de vechime si incadrare, tinind cont ca someri sunt ... (vezi toată discuția)
Grile de salarizare SoareGeta SoareGeta Buna ziua In institutia in care lucrez, salarizarea personalului neclerical se face dupa Legea-cadru nr. 284/2010 privind salarizarea unitară a personalului ... (vezi toată discuția)