Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Salarii salarizare culte
Discuție deschisă în Fiscalitate - Salarii

salarizare culte

Buna ziua, as dori sa stiu ce salariu minim pe economie se aplica pentru personalul neclerical din cadrul unitatilor de cult, 705 sau 600?

multumesc
salariul minim este 600 lei pana la jumatatea anului 2010 apoi se propune 705 lei.
Nu e considerata tot institutie publica?
da, tocmai de aceea nu stiu ce salariu se aplica si cum se calculeaza
Este 705 lei minim pe economie pentru personalul neclerical din cadrul unitatilor de cult daca, nu exista o prevedere speciala.