Forum Discuţii juridice Recuperări de creanţe, datorii, ... datorie
Discuție deschisă în Recuperări de creanţe, datorii, Probleme cu băncile

datorie

Pot sa fiu data in judecata pentru neplata unei facturi cu o suma relativ mica catre o firma cu care eu nu am incheiat un contract semnat......am aflat de firma respectiva prin intermediul unui pliant publicitar
ca sa va faca un proces, mai intai trebuie sa demonstreze cu un act...ceva factura, chitanta.
numai cu aceea proba, poate sa se ridice cu pretentii.
acea factura sau chitanta poate fi,de exemplu cuponul cu care am platit la posta o factura anterioara?