Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Imprumut fara contract,garantii,acte notariale, doar ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Imprumut fara contract,garantii,acte notariale, doar o intelegere verbala.

Chiar daca are dovada transferului bancar?
Va multumesc.
Ce sa mai intervina cineva cand i se spune fetei ca totul este ok , este invata sa minta , dar cu ce folos???????????????????? Caci faptul de a primi bani in cont de la o persoana pe care nu a vazut-o in viata ei , coroborat cu mesaje pe internet din care rezulta scopul in care au fost trimisi acei bani = INSELACIUNE!
ART.215 COD PENAL in vigoare!
Fapta este clara. Solutia este clara/. Totul este foarte clar . CRISTAL!B-)