Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Indemnizatie cresterea copilului
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Indemnizatie cresterea copilului

buna ziua,
as vrea sa va intreb daca sotia poate beneficia de Indemnizatia pt. cresterea copilului daca este angajata de pe 7 octombrie 2009 si ar trebui sa nasca pe 20-25 septembrie,
va multumesc

sorintudor, utilizator
Da veti beneficia pentru ca anterior o sa aveti concediu pre si postntal astfel ca nu este nici o problema cu privire la cele 12 luni