Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... intretinere
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

intretinere

am cumparat un apt.pe 24 dec. anul trecut iar pe 10 ian. 2010 m-am mutat in el cand mi-a venit intretinerea pe luna ianuarie pentru 2 persoane a fost de 82 de lei astfel 45.50 gazele (la pausal fiind),caldura 20 de lei (am repartitoare),cheltuieli reparatii 11.50 de lei ,5 lei salariul administratorului.mentionez ca luna ianuarie reprezinta;19 dec-19 ian .este normal un astfel de calcul avand in vedere ca am locuit 9 zile din aceasta luna
Pentru solutionare,avand in vedere calitatea dvs actuala,in conformitate cu art 12 A lit c) si d) din HG nr 1588/2007 ,aveti dreptul sa solicitati oficial presedintelui de
asociatie, in termen de 10 zile de la afisarea listei de intretinere ,explicatii cu privire la sumele impuse la plata.Presedintele are obligatia sa raspunda in termen de 7 zile .
Conform precizari si succesiunea evenimentelor,rezulta concret ca suma impusa in februarie,apartine vechiului proprietar,cu care practic trebuie sa lamuriti diferendul.