avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1071 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... intretinere
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

intretinere

am cumparat un apt.pe 24 dec. anul trecut iar pe 10 ian. 2010 m-am mutat in el cand mi-a venit intretinerea pe luna ianuarie pentru 2 persoane a fost de 82 de lei astfel 45.50 gazele (la pausal fiind),caldura 20 de lei (am repartitoare),cheltuieli reparatii 11.50 de lei ,5 lei salariul administratorului.mentionez ca luna ianuarie reprezinta;19 dec-19 ian .este normal un astfel de calcul avand in vedere ca am locuit 9 zile din aceasta luna
Cel mai recent răspuns: ynocentta , utilizator 12:40, 22 Februarie 2010
Pentru solutionare,avand in vedere calitatea dvs actuala,in conformitate cu art 12 A lit c) si d) din HG nr 1588/2007 ,aveti dreptul sa solicitati oficial presedintelui de
asociatie, in termen de 10 zile de la afisarea listei de intretinere ,explicatii cu privire la sumele impuse la plata.Presedintele are obligatia sa raspunda in termen de 7 zile .
Conform precizari si succesiunea evenimentelor,rezulta concret ca suma impusa in februarie,apartine vechiului proprietar,cu care practic trebuie sa lamuriti diferendul.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Atitudinea cenzorului este indreptatita? bubu19042009 bubu19042009 in perioada 23 dec 2010 - 9 ian 2011 am fost plecati din localitate intreaga familie. din acest motiv am depus o cerere de scutire a platii cheltuielilor ... (vezi toată discuția)
Probleme administrator OLLIVIETTE2000 OLLIVIETTE2000 Buna ziua, mi-am cumparat un apartament in data de 21.05.2012,momentan nu locuiesc acolo,am fost saptamana trecuta cu contractul casei sa ne treaca in carte ... (vezi toată discuția)
Perioada de afisare a listelor de plata M. Gradinaru M. Gradinaru Buna ziua! As dori sa aflu care este perioada de afisare a \\"Listei de plata a cotelor de intretinere\\". Am tot cautat, dar nu am gasit pe nicaieri o ... (vezi toată discuția)