Forum Discuţii juridice PFA, II, AF - Persoana fizica ... Stabilire activitate PFA
Discuție deschisă în PFA, II, AF - Persoana fizica autorizată, Întreprindere individuală, Asociaţie familială

Stabilire activitate PFA

Buna ziua,

As dori sa imi infiintez un PFA si am cateva intrebari:

1.Daca la infiintare PFA se pot specifica orice coduri CAEN sau acestea trebuie insotite de certificate de studii aferente?
2.As dori sa includ si CAEN 7311 - Activitati ale agentiilor de publicitate.
Se poate include la PFA acest cod?
Exista o lista de coduri CAEN care pot fi alese de catre un PFA?
3.Daca este necesara si o diploma pentru cod 7311, este de ajuns diploma de Master in e-Business la ASE-Facultatea de Cibernetica, Statistica si Informatica economica?

Multumesc frumos.
ioanapopescu, utilizator
1. orice coduri, dar insotite de certificate care sa ateste pregatirea sau experienta profesionala ( a se vdea anexa la OUG 44/2008 )
2.da
2.1 nu exista o lista de coduri CAEN special destinata PFA, accesul la desfasurarea unei activitati independente ca si PFA nu este limitat decat in cazul unor activitati organizate si reglementate prin legi speciale (art 2 din aceeasi OUG)
3.da este de ajuns
mayer, utilizator
Multumesc frumos pentru ajutor!