Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... plecarea din tara a unui minor
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

plecarea din tara a unui minor

conform hotararii judecatoresti,sunt tutorele unui minor pe care as dori sa-l duc in strainatate la mama sa.as vrea sa stiu daca,o data ce mi-a fost incredintat de lege,am nevoie de acordul tatalui sau pentru a iesi cu el din tara.
daca nu are recunoscut bre-un drept de vizitaere, in principiu nu aveti nevoie de cord.Depinde de cum v-a fost incredintat.
nu-mi dau seama de ce a postat asa. Postez inca o data

daca nu are recunoscut un drept de vizitare, in principiu nu aveti nevoie de acord.Depinde de cum v-a fost incredintat.