Forum Discuţii juridice Achiziţii publice Ce tip de contract aleg?
Discuție deschisă în Achiziţii publice

Ce tip de contract aleg?

Sunt autoritate contractanta.
In cazul in care trebuie sa instalezi o retea de computere cu toate componentele aferente acestei retele ce fel de contract trebuie incheiat, de lucrari sau de servicii? Pot sa incadrez ca si contract de lucrari (conf. art 4,alin1,lit.a, Oug 34/2006-anexa 1, respectiv cod 45310000-linii, cablaje, pt telecomunicatii) ?
Va multumesc.
da. dupa aceea va sugerez sa incheiati si un contract de prestari servicii de intretinere a retelei de calculatoare.. mai ales ca se ele pot lucra si multi neaveniti sau rau voitori care pot bloca cumva reteaua
Multumesc foarte mult.
Toate cele bune!