Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Impozit pe venit, ... declararea gresita a impozitului pe venit din salarii
Discuție deschisă în Fiscalitate - Impozit pe venit, CAS, CASS

declararea gresita a impozitului pe venit din salarii

Buna ziua va rog sa ma ajutati cu un raspuns la o intrebare.Daca am declarat mai mult impozit pe venit din salarii pot sa cer acum o restituire a banilor sau o compensare cu alte datorii?Tin sa mentionez ca am declarat mai mult pe anul 2009 si acum asi vrea o compensare pe anul 2010.
Va multumesc .Ozi buna
puteti intocmi o declaratie rectificativa la perioada in care ati declarat eronat impozitul pe salarii
X-( Cum sa declarati gresit,nu aveti un centralizator lunar,nu verificati lunar soldurile conturilor!?