Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general Fuziune etapa a 2 a
Discuție deschisă în Contabilitate în general

Fuziune etapa a 2 a

Buna ziua. In prima etapa am depus la registru proiectul de fuziune prin absorbtie pt 2 srl pe baza bilanturilor la 31.12.2009. Acum in etapa 2 trebuie sa depun situatia financiara de fuziune.Ce trebuie sa depun bilanturile la 31.12.2009 pt cele 2 societati sau bilantul pt societatea absorbanta cu datele dupa ce absoarbe patrimoniul celeilalte ? Bilantul de fuziune se face pe formularul obisnuit de bilant ?
Cautati un lichidator el stie ce are de facut pentru ambele soc.
La fuziune are loc dizolvarea fara lichidare a societatii absorbite si apoi radierea. Multumesc.