avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 873 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Razboiul nervilor!
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Razboiul nervilor!

Referitor la creanta preschisa si cesionata boschetarului, nici astazi 28. XI. - nu s-a emis pronuntarea in nici un fel. Cred ca in constiinta judecatoarei se da o lupta: sa aprobe iluzia exec. sil. conf. influentelor exercitate asupra dansei sau sa nu aprobe conf. autoritatii de lucru judecat si a termenului de prescriere.

sper ca aceasta mentiune sa nu apara iarasi pe invizibil!
Cel mai recent răspuns: georgetta9 , utilizator 14:41, 28 Noiembrie 2006
Este adevarat ca judecatoarea isi risca locul de munca indiferent ce pronuntare ar da?
1. Daca da pronuntarea in favoarea presiunilor care se exercita (pot uza de toate caile de atac, inclusiv mass media).
2. Daca depaseste limitele competentei ignorand o decizie emisa de un for superior si ramasa definitiva.
3. Daca respecta legea, si admite exceptiile, cei care ii impun ce decizii sa ia o vor sanctiona sub o forma sau alta.
Este clar ca in constiinta ei se duce o lupta. Iar eu sunt paralizata de spaima.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Razboiul nervilor 2! georgetta9 georgetta9 Este adevarat ca judecatoarea isi risca locul de munca indiferent ce pronuntare ar da? 1. Daca da pronuntarea in favoarea presiunilor care se exercita (pot ... (vezi toată discuția)
2. creanta prescrisa din 2005 si cesionata in 2006, unui boschetar pentru 1 dolar georgetta9 georgetta9 In urma recursului la prescriere, dupa emiterea deciziei Tribunalului Bucuresti ramasa definitiva, stiind ca daca ar fi solicitat apel in anulare ar fi ... (vezi toată discuția)
Creanta prescrisa din 2005 si cesionata in 2006, unui boschetar pentru 1 dolar georgetta9 georgetta9 Buna ziua! Nu mai pomenesc de istoria unei tepe (cand aveam fabrica) in urma careia m-am pricopsit cu o chitanta semnata de mine pentru o suma care nu a ... (vezi toată discuția)