Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Razboiul nervilor!
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Razboiul nervilor!

Referitor la creanta preschisa si cesionata boschetarului, nici astazi 28. XI. - nu s-a emis pronuntarea in nici un fel. Cred ca in constiinta judecatoarei se da o lupta: sa aprobe iluzia exec. sil. conf. influentelor exercitate asupra dansei sau sa nu aprobe conf. autoritatii de lucru judecat si a termenului de prescriere.

sper ca aceasta mentiune sa nu apara iarasi pe invizibil!
Este adevarat ca judecatoarea isi risca locul de munca indiferent ce pronuntare ar da?
1. Daca da pronuntarea in favoarea presiunilor care se exercita (pot uza de toate caile de atac, inclusiv mass media).
2. Daca depaseste limitele competentei ignorand o decizie emisa de un for superior si ramasa definitiva.
3. Daca respecta legea, si admite exceptiile, cei care ii impun ce decizii sa ia o vor sanctiona sub o forma sau alta.
Este clar ca in constiinta ei se duce o lupta. Iar eu sunt paralizata de spaima.