Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Cazier fiscal la infiintare SC
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Cazier fiscal la infiintare SC

La infiintarea unei SC mai trebuie cazierele fiscale al asociatilor?
Multumesc
eu stiu ca da...mie mi le-au cerut la ORC
Da, trebuie.
ele expira in 15 zile de la data eliberarii, astfel incat aveti grija sa faceti toate celelalte acte necesare la dosar pana atunci, ca sa nu aveti surpriza sa va ceara judecatorul altele.....din experienta cuiva..apropiat mie..:D
am citit de curand in presa ca ONRC nu va mai solicita cazier fiscal asociatilor ci Ministerului de fin., dar pp ca de la 01.01.01.2007.
multumesc