Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Renuntare la contract de luare in spatiu
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Renuntare la contract de luare in spatiu

Buna seara,

Acum cateva luni am luat pe cineva in spatiu #-o si vreau sa renunt la acel contract. Cat timp de la data luarii in spatiu se poate renunta la contrat? Si ce acte imi trebuiesc? Acea persoana nu vrea sa mearga cu mine la notariat sa renunte la contract :((. Pot sa merg numai eu sa renunt in notariat sau trebuie sa mergem amandoi?
Rezilierea contractului ,legal se poate intreprinde conform prevederi reciproc asumate