avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 976 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Cum donez un bun bisericii
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Cum donez un bun bisericii

Cum pot dona un bun bisericii daca l-am achizitionat fara factura sau bon, etc? E vreo problema in acest sens? Multumesc
Cel mai recent răspuns: ynocentta , utilizator 13:56, 1 Martie 2010
contractul de donatie se incheie doar in forma autentica!
Este vorba de un dar manual (obiecte de cult) si am inteles ca nu e nevoie de contract de donatie, ci doar de un proces verbal intre cele 2 parti...
Adresati-va cu incredere la notar,care va intocmi actul de donatie

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Cum renunti la o donatie de bunuri mobile alexandru17 alexandru17 Buna ziua, ma poate cineva ajuta la un model de renuntare la o donatie de bunuri mobile? in speta Obiectul contractului este transmiterea de catre donator cu ... (vezi toată discuția)
Pentru donatii e suficient procesul verbal asaveid asaveid Avem o campanie umanitara si oferim beneficiarilor pachete cu alimente si bani. Suntem o fundatie si am vrea sa stim daca un proces verbal e suficient sau ... (vezi toată discuția)
Donatie bani sub semnatura privata de la parinti / copil sau ... Popu Popu Donatie bani sub semnatura privata de la parinti / copil sau obligatoriu la notar? (vezi toată discuția)