Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Cum donez un bun bisericii
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Cum donez un bun bisericii

Cum pot dona un bun bisericii daca l-am achizitionat fara factura sau bon, etc? E vreo problema in acest sens? Multumesc
contractul de donatie se incheie doar in forma autentica!
Este vorba de un dar manual (obiecte de cult) si am inteles ca nu e nevoie de contract de donatie, ci doar de un proces verbal intre cele 2 parti...
Adresati-va cu incredere la notar,care va intocmi actul de donatie