avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 761 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Probleme juridice în afaceri - ... Recuperare creanta
Discuție deschisă în Probleme juridice în afaceri - contracte între profesionişti

Recuperare creanta

Am de recuperat o suma in val de 7.885 Ron de la o sc care acum este radiata....(a intrat in faliment in cele din urma s-a inchis)..eu am aflat de pe recom....Mai pot face ceva sa-mi recuperez banii?...Multumesc....
Cel mai recent răspuns: Florentina Ragalie , Consilier juridic 14:46, 3 Martie 2010
Daca firma a fost lichidata, tot ceea ce mai puteti face este sa treceti creanta pe costuri.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Incheiere de inchidere a procedurii insolventei..... ce inseamna exact hajnyci hajnyci Buna ziua! Am gasit pe site-ul Buletinul Insolventei o firma care are un debit neachitat fata de firma noastra. Vroiam sa fac o actiune in justitie pt ... (vezi toată discuția)
Masa credala/recurs faliment Marghescu Marghescu Am un fost client... Am constatat tarziu ca a intrat in procedura de insolventa si din pacate s-a pronuntat falimentul la al doilea termen. La primul s-a ... (vezi toată discuția)
Salariul restant de la o firma falimentara dointza dointza Buna ziua, Am lucrat la o firma care a intrat in faliment am avut proces in urma neplatii salariilor restante , litigiul de munca s-a incheiat mi s-a dat ... (vezi toată discuția)