avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 582 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Noul Cod CAEN 2008 caen 4711 vs 4725
Discuție deschisă în Noul Cod CAEN 2008

caen 4711 vs 4725

Ce inseamna din punctul de vedere al CAEN, magazine specializate?
Pentru un salon de infrumusetare care vinde suc la clienti, de care cod caen am nevoie?
Cel mai recent răspuns: Mihail Cazacioc , Consilier juridic 10:19, 4 Martie 2010
Cred ca iti trebuie codul 5630-baruri si alte activitati de servire a bauturilor, care include si "...baruri care servesc sucuri de fructe si standuri mobile de vanzare a bauturilor".
Sau iti "bagi" codul CAEN 4799-Comert cu amanuntul efectuat in afara magazinelor, standurilor, chioscurilor si pietelor care include comertul cu amanuntul al oricarui tip de produs.... prin intermediul automatelor de vandut produse.
Bafta!

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Autorizație bar pentru cafenea studenta1 studenta1 Bună ziua. Dețin o afacere care constă într-o cafenea micuță tip TO-GO (4mp), fără scaune si/sau mese. In urma vizitei politiei locale, m-am ales cu ... (vezi toată discuția)
Cod caen 4799 ContSters304386 ContSters304386 Buna seara. Daca am ca obiect de activitate secundar \\"Comert cu amanuntul in afara magazinelor, standurilor, chioscurilor si pietelor\\" - cod caen 4799, pot ... (vezi toată discuția)
Cod caen ghelmezmarius ghelmezmarius Buna ziua, Doresc sa inchiriz un spatiu unde sa produc si sa vand sucuri si smoothie-uri din legume,fructe,nuci si seminte,inghetata din ... (vezi toată discuția)