avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 530 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice PFA, II, AF - Persoana fizica ... infintare PFA si PFI
Discuție deschisă în PFA, II, AF - Persoana fizica autorizată, Întreprindere individuală, Asociaţie familială

infintare PFA si PFI

Pot sa inffintez un PFA si concomitent sa inffintez si un PFI. Aceste vor avea CAEN diferite deoarece PFI este pe expert contabil cu caen unic si PFA este pe consultanta Credeti ca este legal sa am si un PFA si un PFI
PFI = persoana fizica independenta
Ultima modificare: Joi, 4 Martie 2010
marius2009, utilizator
Cel mai recent răspuns: B.E.C. ARION , Consultant fiscal 20:11, 4 Martie 2010
nu cunosc termenul de PFI, dar poate este Intreprindere Individuala, daca este asa, se poate, nu exista restrictii in acest sens!
laur67

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Înființare firmă Dana.t Dana.t Bună seara,apelez din nou la dumneavoastră pentru a mă indruma. Doresc să înființez o firmă de transport marfă intern și internațional și aș dori ... (vezi toată discuția)
Pfa -expert contabil nora har nora har O persoana care are activ un PFA pe profesii liberale-expertiza contabila(inregistrat ca platitor de tva), poate presta un serviciu de consultanta si ... (vezi toată discuția)
Liber profesionist sau pfa vasileroibu vasileroibu Am terminat Facultatea de educatie fizica si sport ,am fost angajat cu functia de referent 5 ani de zile in domeniul dansului ca instructor de dans si as vrea ... (vezi toată discuția)