Forum Discuţii juridice Probleme juridice în afaceri - ... telefon in garantie dar fara acte
Discuție deschisă în Probleme juridice în afaceri - contracte între profesionişti

telefon in garantie dar fara acte

am cumparat de la Orange un telefon care s-a stricat dar nu imi gasesc factura si garantia. Cu siguranta ca au ei o evidenta pe undeva clara din care sa reiasa ca am cumparat telefonul de la ei. Pot sa ma refuze sa-l repare?Pot sa ii "oblig" sa mi--l repare?
Prin prezentarea certificatului de garantie si al facturii faceti dovada datei la care a fost achizitionat produsul de catre Dvs. Aceste documente contin, printre altele, elemente de identificare a produsului, cumparatorului si garantiilor acordate.
Ca urmare, in lipsa acestor documente, nu veti putea beneficia de garantie.
Puteti solicita unitatii de service repararea produsului, dar contracost.