Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... martor politist
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

martor politist

Am fost agresata la locul de munca de o persoana din conducere si am mers la Politie unde am depus plangere pt lovire .De la INML mi s-a eliberat un certificat medico-legal cu 6 zile ingrijiri medicale,eu neintrand in posesia acestui certificat la vremea respectiva intrucat mi s-a spus de la Politie ca se va trimite dosarul in instanta pentru lovire,dar mi s-a comunicat de la registratura sectiei respective de politie ca am acest nr de zile de ingrijiri medicale(6)..Ulterior,am facut plangere la Parchet pentru purtare abuziva impotriva celei care m-a agresat.,astfel ca dosarul cu fapta de lovire nu a mai fost trimis instantei,dar s-a atasat la dosarul de la Parchet certificatul meu medico-legal ,dar falsificat ,cu numai o zi de ingrijire medicala ,atunci intrand si eu in posesia lui.Vreau sa stiu daca pot chema ca martor in instanta politistul care a efectuat cercetarea penala pt lovire care sa depuna marturie ca mie mi s-au acordat 6 zile de ingrijire medicala initial ?Am contestat si rezolutia de nup data de procuror in instanta,intrucat cea care m-a batut in mod bestial nu numai ca nu si-a recunoscut fapta dar a pus si 2 subalterne ca si martori mincinosi impotriva mea.
Nu,
Procedura legala nu permite
~ Conținut șters la cerere ~
Multumesc pt raspuns .In acest caz am solicit sa mi se elibereze un inscris cu rezolutia data de politist in urma anchetei penale cu nr de zile de ingrijire medicala.sper ca acest fapt este legal.este inscris in registrul de la Politie acest lucru
Impartasesc punctul de vedere al dlui. Rogojan,dar consider necesar ,daca aveti posibilitati sa angajati un avocat,care sa consilieze si sa va ajute in demersurile ce le aveti de intreprins si eventual in sustinerea cauzei.