Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Intrebare!!!!!!
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Intrebare!!!!!!

Pot lucra la o firma cu contract, iar la alta sa am medical?
Din cauza faptului ca am luat acele 7 salarii de la stat, prima de reinstalare, pentru ca m-am angajat intr-o alta localitate, nu pot renunta la jobul actual, job la care trebuie sa mai stau 3 luni. Din fericire mi-am gasit un loc de munca mai bun, dar as dori sa nu returnez acele 7 salarii statului si deaceea m-am gandit sa stau in medical 1-2 luni, iar la celalalt loc de munca, sa lucrez cu contract....
Este ilegal?
As proceda corect??
Va rog sa ma ajutati...!!!!
Concediul medical presupune incapacitate temporara de munca. Nu poti fi apt la un loc de munca si bolnav la celalat. Este ilegal ce vrei sa faci.
Multumesc frumos!