Forum Discuţii juridice Funcţionarii publici şi ... sporul de 100% pentru orele suplimentare
Discuție deschisă în Funcţionarii publici şi problemele lor juridice

sporul de 100% pentru orele suplimentare

=D>este adevarat ca s-a aprobat de curtea constitutionala sporul de 100%prevazut de art.20 din legea 330/2009?in ce act normativ este prevazut?multumesc
Curtea Constitutionala a analizat o singura data legea 330, in 2009, cand a decis ca aceasta, in intregimea sa (inclusiv art. care blocheaza plata orelor suplimentare in 2010) este constitutionala. In expozitivul deciziei CC este multa vorbaraie, insa finalul nu face decat sa admita constitutionalitatea legii, fara a face alte precizari.
Asa ca... inca n-a venit Mos Craciun:D