Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... UZUCAPIUNE
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

UZUCAPIUNE

SUNT IN PROCES DE DEZBATERE A SUCCESIUNI IAR EXPERTIZA SA FACUT DOAR PE CONSTRUCTII PENTRU CA TERENU IN SUPRAFATA DE 480 DE M ETRI PATRATI NU SUNT PROPRIETATE ADICA 250 DE METRI SUNT ATRIBUITI CU DREPT DE FOLOSINTA PE TOATA DURATA CONSTRUCTIEI IAR DIFERENTA DE 230 SUNT CUMPARATI CU O CHITANTA DE MINAIN ANUL 1982 INTREBAREA AR FI POT SA CER UZUCAPICIUNE PENTRU CEI 230 DE METRI CARE SUNT CUMPARATI CU CHITANTA DE MINA
mai am o nelamurire daca las sa se termine procesul si mi se da certificat de mostenitor doar din constrctii dupa aceea ma pot duce la primarie sa cumpar cota ce imi revine de pamint