avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 902 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... indemnizatie copil
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

indemnizatie copil

Am o colega,care e in aceeasi situatie.Este insarcinata in patru luni si daca ne baga in concediu fara plata timp de cinci luni,cate doua zile pe luna,mai beneficiaza de indemnizatie copil?
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 11:47, 7 Martie 2010
Da, beneficiaza de indemnizatia pentru CIC in conditiile in care CFP este numai de cate 2 zile pe luna....

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Indemnizatie copil Epure Roxana Epure Roxana Buna dimineata.As vrea sa va intreb,daca,in caz,ca sunt insarcinata si firma ne baga cate doua zile pe luna in concediu fara plata,timp de cinci luni,mai ... (vezi toată discuția)
Concediu de maternitate al doilea copil cristinastefania cristinastefania Buna ziua, O colega de-a mea trebuie sa revina la serviciu din CIC, in data de 18 Mai. In acest moment ea este insarcinata cu cel de-al doilea copil, si ar ... (vezi toată discuția)
Concediu fara plata biasro biasro Va rog sa-mi spuneti daca este legal ca o societate sa solicite angajatilor sa-si ia concediu fara plata un anumit numar de zile e luna. Mentionez ca sunt ... (vezi toată discuția)