Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... indemnizatie copil
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

indemnizatie copil

Am o colega,care e in aceeasi situatie.Este insarcinata in patru luni si daca ne baga in concediu fara plata timp de cinci luni,cate doua zile pe luna,mai beneficiaza de indemnizatie copil?
Da, beneficiaza de indemnizatia pentru CIC in conditiile in care CFP este numai de cate 2 zile pe luna....