Forum Discuţii juridice Probleme juridice în afaceri - ... Autorizatii necesare functionare pet shop
Discuție deschisă în Probleme juridice în afaceri - contracte între profesionişti

Autorizatii necesare functionare pet shop

Buna ziua!

Imi puteti spune, va rog, care sunt autorizatiile necesare functionarii unui lant de pet shop-uri?

Multumesc.
Cand infiintati magazinele din reteaua de pet shop-uri, ca puncte de lucru ale societatii dvs. veti completa pentru fiecare o Declaratie model 2, in care veti declara pe proprie raspundere ca indepliniti la fiecare pet shop conditiile sanitare, sanitar veterinare, pentru protectia muncii, pentru protectia mediului...
In baza acestor Declaratii model 2, veti fi autorizata pe proprie raspundere pentru a functiona. Ulterior, reprezentantii autoritatilor sanitare, sanitar veterinare, de protectia a muncii si ai mediului vor verifica daca indepliniti conditiile de functionare. Daca nu le indepliniti, va vor suspenda activitatea pana la remedierea lor.
Succes!