Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Nu sunt lasat sa revin in imobilul la care sunt ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Nu sunt lasat sa revin in imobilul la care sunt copropietar

Buna ziua!
Am si eu o situatie si doresc lamuriri, este vorba ca sunt in proces cu fosta mea sotie, proces de partaj, eu doresc sa revin in locuinta pana la solutionarea definitiva a procesului, sotia mea nu e deacord ca eu sa ma mut in casa, in plus, acolo locuieste de la pronuntarea divortului si mama ei, aceasta a refuzat sa-mi permita accesul in apartament, intrebarea mea este urmatoarea: nu este un abuz bin partea lor? am dreptul sa locuiesc in imobil? pot depune o plangere penala?
Multumesc. Oricum, voi face plangere la politie