Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Pretul unui divort (2010)
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Pretul unui divort (2010)

Buna ziua. As avea si eu o intrebare ?!?
Cat mai costa un divort in ziua de astazi ?
_____________________________________

MULTUMESC FRUMOS.
taxele de timbru conform legii, in jur de 50 lei si ..... onorariul avocatului ales
taxa de timbru pentru un proces de divort este in cuantum de 39 ron .
la aceasta taxa se anexeaza si doua timbre judiciare de 0,15 ron .
daca va angajati aparator veti plati si onorariul acestuia, onorariu care difera de la avocat la avocat .
Onorariul avocatului este confidential. Nu se poate face public decat celor interesati in mod direct. El depinde de complexitatea cauzei.