Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Contract de garantie
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Contract de garantie

Buna ziua, Doresc sa ma angajez la o companie unde mi s-a oferit un contract de garantie unde trebuie sa am doi giranti. Nelamurirea mea este urmatoarea: "Pentru acoperirea prejudiciului,gestionarul si girantii raspund cu bunurile proprii,cu exceptia celor care nu pot face obiectul executarii silite,potrivit art.406 din Codul de procedura civila". Eu as dori sa stiu daca in caz de prejudicii care ar fi obiectele pe care ei le pot executa deoarece persoanele care vor fi giranti sunt proprietari de locuinte(mama si viitorul sot)
As dori cel putin o opinie despre aceste clauze,as dori sa stiu daca nu risc prea mult sau daca se merita sa ma anagajez sau nu.